בשביל כסף, צריך לעבוד קשה – אמת או שקר?

'פוטנציאל' היא מילה שאנו שומעים הרבה במהלך החיים. "לילד יש פוטנציאל להצליח במתמטיקה", "הפוטנציאל שלך לתת מעצמך מאוד גבוה", "הזדמנות כלכלית עם פוטנציאל רווח אדיר" וכדומה.

'פוטנציאל' היא מילה שאנו שומעים הרבה במהלך החיים. "לילד יש פוטנציאל להצליח במתמטיקה", "הפוטנציאל שלך לתת מעצמך מאוד גבוה", "הזדמנות כלכלית עם פוטנציאל רווח אדיר" וכדומה. המילה 'פוטנציאל', בדרך כלל, באה כמקור שיכול להניע לפעולה את מי שמדברים אליו כדי שישנה קו מחשבה ויעשה משהו שיביא לו תוצאה אפקטיבית.

המילה פוטנציאל מתקשרת למונח יפה ל-"חופש כלכלי". חופש כלכלי הוא הדרך של אנשים לממש את עצמם ולהביא לידי ביטוי את הפוטנציאל הטמון בהם במינימום עבודה.

אז איך עושים את זה? איך מגיעים לחופש כלכלי?
יש המון סיפורי הצלחה על אנשים שהגיעו לחופש הכלכלי שלהם בזכות זה שהם שינו את קו המחשבה שלהם. הם הפסיקו לחשוב כמו "עניים" והתחילו לחשוב כמו "עשירים" – שכסף הוא בעצם תוצאה של הצלחה. יונית ורבר, בראיון לליידי גלובס, גליון ינואר 2015, אומרת, "לחופש כלכלי יש שתי רמות עומק: הרמה החיצונית, כמה כסף יש לך בבנק, והרמה הפנימית, המנטלית. הבנתי שכל עוד אני אחשוב כמו אדם עני, המציאות לא תשתנה". היא ממשיכה ואומרת ש"צריך לייצר זרימה של קבלה ונתינה, כסף נמשך לכסף ולמחשבות שכסף אוהב – תשוקה ושמחה". היום, יונית ורבר מוכרת מוצרי ידע באמאזון ומקבלת כסף באופן שוטף, הכנסותיה מרשימות והן פאסיביות לחלוטין.

הארב אקר, שעומד בראש רשת בתי ספר לפיתוח תודעת העושר, מאמין בשינוי דפוס החשיבה בכל הקשור לכסף. הוא טוען שברגע שתחשוב ותתנהג כעשיר, הכסף יבוא אליך. הוא ממליץ להצטרף למועדון יוקרתי, כמו טניס או גולף, להסתובב בסביבה עשירה כמו מסעדות יוקרה או בתי מלון יוקרתיים ופשוט להתנהג כעשיר. לא בהכרח להזמין מה שעשיר מסוגל להזמין אלא להתייחס לכסף כאילו הוא לא הנושא המרכזי והוא לא מהווה עבורי מכשול. בגדול הוא אומר, תסתובבו בסביבה שמחה שיכולה להעשיר אתכם, ללמד אתכם ולשנות לכם את קו המחשבה בכל הקשור לכסף. כך החשיבה תשתנה ותהיה פתוחה יותר להבנה שכסף הוא לא הנושא המרכזי אלא אתם, איך אתם מתייחסים אליו.

אז איך מתחילים?
קודם כל מחליטים מה רוצים לעשות (יוזמה), מוצאים מישהו שהצליח בכך (חקירה) ולומדים ממנו איך עושים את זה (עשייה). אלון אולמן, מוביל סדנאות "קוד הכסף" מכריז – "לא קמים בוקר אחד ועוזבים את העבודה, אלא מתנהגים בשיטת ה"גם וגם". ממשיכים בעבודה כשכיר ומשקיעים בערוצי הכנסה נוספים כמו: בורסה, נדל"ן, מרכזי ידע וכדומה. לכל ערוץ השקעה באים עם אנרגיה חיובית, עם חיוך, עם אהבה וחשק. "כסף זה אנרגיה", הוא אומר, "ואנרגיה נמשכת לאנרגיה". כל הזמן לומדים, מסתובבים במקומות של כסף, ומשקיעים בסביבה הפורחת והצומחת. כל מי שמדכא אתכם לא ראוי להיות בסביבתכם. תזכרו את זה. במקביל, תפתחו חשבון בנק ותקראו לו "החופש הכלכלי שלי" לשם תכניסו 10% מההכנסות לצורך פיתוח החופש הכלכלי. לצריכה השוטפת של העסק ושל ההתנהלות, תכניסו 60% מההכנסות ו-30% תשקיעו להשקיע בצמיחה והתפתחות. ככל שתתפתחו, הערך שלכם יעלה, יהיה קשה להחליף אתכם וכך האפשרות להגדיל את הכנסותיכם תגבר.

לסיכום, חופש כלכלי הוא הדרך שלנו להתמודד עם כסף ולהבין שאנו יכולים לצבור הון בלי עבודה קשה מידי. בלי להישאר במשרד עד השעות הקטנות של הלילה, בלי לעבוד בסופ"ש, אנחנו יכולים להביא כסף הביתה בזכות אנרגיה חיובית, למידה ומחקר והכי חשוב אמונה שנצליח. וגם אם בטעות ניתקל במשברים ובמכשולים. לא נורא, ממשיכים, זה חלק מהחיים ויותר מזה, מכך לומדים.

יצירת קשר

050-8855343 - איציק

0777140000 , ניהול מרצים רפי עגיב

Office@rafiagiv.co.il

הלולב 4 צור משה
ת.ד. 795 42810