אני גם רוצה לקבל 100!

רוצים לדעת איך לקבל הרבה ציוני 100! ולזכות באריכות ימים?

מאז שאנחנו זוכרים את עצמנו, פידבקים וחיזוקים, ציונים והערכות היו שם תמיד.

בטבע שלנו כבני אדם אנחנו מחפשים מילה טובה, נהנים מהוקרה נעימה ופועלים טוב יותר בסביבה של עידוד. למדנו עם הזמן לרצות ציונים גבוהים, בין אם התרגלנו לזה כמצטיינים (אצלנו קראו לזה "חרשנים"), או כי אנחנו לא היינו בסביבת המאיות והתקנאנו באלה, המעצבנים..

מחקר מענין שנעשה בהוליווד העוסק בתחום הפסיכולוגיה החיובית השווה אריכות חיים בין זוכי פרס האוסקר לבין מועמדים בלבד. הזוכים נהנים מ 4 שנות חיים יותר בממוצע. זה הרבה שעות וימים של צפייה מענגת בפסלון הנכסף בו הם זכו!

במסגרת עבודתי עם מנחות אורח חיים בריא של "קבוצת חלי ממן", חברת ההרזיה הצומחת והמצליחה בארץ, ניסיתי לבנות מודל שיאפשר למשתתפות בתהליך ההרזיה ליהנות מציון 100 (פסלון אוסקר גם יקר וגם – כמה כאלה אפשר לראות מול העיניים..), וגייסתי לענין את הכלים האימוניים הפשוטים והזמינים ביותר לכולנו:

  1. מגדירים יעד ברור, לדוגמא – לרדת 10 ק"ג במשך 6 חודשים
  2. מגדירים 1-3 פעולות מרכזיות להשגת היעד, לדוגמא:
  • 3 פעמים הליכה של 45 דקות בכל שבוע
  • הקפדה על 6 ארוחות ביום בהתאם לתפריט שלי, במשך כל ימות השבוע
  • מגדירים מה ה "100 שלי" לדוגמא:

כל הליכה = 20 נקודות, סה"כ 3 הליכות = 60 נקודות

כל ארוחה = 1 נקודה, סה"כ 7 ימים כפול 6 ארוחות = 42 נקודות

סה"כ 102 נקודות (קצת גמישות, לא צריך להיות קטנוניים..)

אני לא זוכר את עצמי מקבל כל כך הרבה ציוני  100! בימי בית הספר או האוניברסיטה, אז פרגנתי לעצמי את הציון שלי על 6 פעמים פעילות ספורטיבית שאני מקיים מדי שבוע. השבוע קיבלתי 83.3... ויתרתי לעצמי פעם אחת. זה מעולה כי בשבוע שלפניו, אם הייתי מחשב מה הציון שלי, הייתי מקבל 16.6 - ציון כזה לא זכור לי אפילו לא בשיעורי הפיסיקה 5 יחידות בכיתה י', כשהייתי ממוקם דרך קבע כמאסף ציונים הכיתתי.

אפרופו פרס האוסקר, אם במקרה אינכם בין המועמדים השנה, תגדירו מהו הפסלון השנתי שלכם, תתמודדו עליו תתאמצו ותשיגו - ותפרגנו לעצמכם איזה פרס מדליק, לאריכות ימים – אמן.

יצירת קשר

קרן - 054-6616763

טל - 052-8907749

keren@itziklevi.co.il

הלולב 4 צור משה
ת.ד. 795 42810